"CÓRKA RABINA" AGNIESZKA LIS - SUBIEKTYWNIE O KONKURENCJI

Powieści z historią w tle podbijają serca czytelników i coraz mocniej akcentują swoją obecność na rynku wydawniczym. Czy to tylko chwilowa moda, czy raczej prognostyk na to, że w najbliższym czasie, to z tego rodzaju tekstów będziemy poznawać przeszłość? Czytając powieść Agnieszki Lis pt.: "Córka rabina", dochodzę do wniosku, że to dobry sposób na zbliżenie się do tamtych czasów.



Powieść Agnieszki Lis osadzona jest w czasach II wojny światowej. Akcja rozpoczyna się tuż przed wybuchem wojny, dzięki czemu poznajemy życie ówczesnych radomian, ich troski, radości, marzenia i plany na przyszłość, które wraz z wybuchem wojny zostają przekreślone. 

Dzięki temu, że głównym bohaterem jest ksiądz, dowiadujemy się, jak przed wojną i w czasie wojny traktowano księży, jak wyglądało ich życie codzienne i obowiązki duszpasterskie. Obok księdza pojawia się również rabin, który z każdym kolejnym spotkaniem, pokazuje swoje spojrzenie na wiarę, ale również na kwestie społeczne. 

W ogóle w powieści jest bardzo mocno zarysowane tło. Czytelnik może dokładnie poznać obrzędy religijne Żydów i katolików, ich życie codzienne, stroje i wygląd, podejście do rodziny i bliźniego. 

"Córka rabina" Agnieszki Lis w moich oczach:

Doskonale dopracowane szczegóły wprowadzające czytelnika w tamte czasy. Duża dbałość o odzwierciedlenie ówczesnych obyczajów, poglądów na świat, specyficznych dań i mnóstwo rozmów o podobieństwach i różnicach dotyczących wiary. 

Powieść polecam wszystkim lubiącym poczuć klimat czasów, o których czytają, bo to się Agnieszce doskonale udało osiągnąć. 


Komentarze

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli po swojej wizycie pozostawisz tu kilka życzliwych dla mnie słów :)

"Marzenia Kaliny" - trailer

"W sieci uczuć" - trailer

"Odroczone nadzieje"-trailer