NOWOROCZNE POSTANOWIENIE WAŻNE CAŁY ROK

Noworoczne postanowienia jak szybko się pojawiają, tak szybko znikają, pozostawiając po sobie rozczarowanie, a nawet wstyd. I znów pod koniec roku zaczyna się szukanie nowego postanowienia, z którym kilka dni później dzieje się to samo, co z poprzednim. I tak bez końca?

Sama od lat nie potrafię się uporać z jednym postanowieniem. Pod koniec roku, po przesiedzeniu w domu późnej jesieni, nabieram przekonania, że muszę zacząć dbać o swoją sprawność fizyczną, a co za tym idzie - o swoje zdrowie. W styczniu powtarzam sobie to do znudzenia, czekając na nadejście cieplejszych dni. W oczekiwaniu na nie trochę ćwiczę w domu. Później jeszcze mam zapał i kilka razy wyjdę poćwiczyć na dworze. Przeziębię się. I na tym koniec...

Wiem, że nie jestem wyjątkiem. Badania pokazują, że ponad 70% osób podejmujących noworoczne postanowienie nie wytrwa w nim nawet tygodnia. Tylko co piąty je zrealizuje.

Jakie powinno być postanowienie?

Postanowienie powinno być: konkretne, mierzalne, osiągalne, realne, określone w czasie.

Korzyści ze wsparcia:

Naukowcy szwedzcy potwierdzili, że bardzo ważnym elementem wytrwania w postanowieniu jest wsparcie

Łatwiej wytrwać w postanowieniu, gdy jest obok ktoś, kto rozumie to, na co się zdecydowaliśmy i motywuje do wprowadzenia zmian. 

Dobry przykład i wytrwałość osoby realizującej postanowienie może zmotywować innych do dołączenia do wyzwania. 

I co dalej? 

Biorąc to wszystko pod uwagę, wpadłam na pomysł stworzenia cyklu "Duma z noworocznego postanowienia". Proponuję więc wsparcie w grupie Aneta Krasińska - spotkania przy literaturze

Jak zacząć? 

1. Napisz do mnie list, w którym opiszesz, jakie jest Twoje noworoczne postanowienie, dlaczego jest dla Ciebie ważne i co może przeszkodzić Ci w jego realizacji. 

2. Twoje postanowienie pojawi się w grupie. Nie musimy ujawniać, kto jest jego autorem (wyraźnie napisz, czy chcesz podać swoje imię i nazwisko).

3. W każdym poście z postanowieniem poproszę grupę o wsparcie w różnych obszarach życia. 

4. Możesz wymieniać się spostrzeżeniami pod postem, szukać osób, które miały podobny pomysł i borykały się z podobnymi trudnościami. 

5. Wcielaj w życie swoje postanowienie, by było Ci lepiej. 

6. Bądź dumny z siebie i motywuj do działania innych!

Jeśli jesteś gotowy na zmiany, to dołącz do grupy i czerp wsparcie, które da Ci siłę do działania. Jeśli jesteś niezdecydowany, to obserwuj nasze poczynania i dawaj wsparcie innym.  

Komentarze

"Marzenia Kaliny" - trailer

"W sieci uczuć" - trailer

"Odroczone nadzieje"-trailer