O mnie


Oto garść haseł, które powiedzą, kim jestem:

 • CÓRKA swoich rodziców;
 • SIOSTRA dwóch braci;
 • MAMA cudownych dzieci;
 • ŻONA ukochanego męża;
 • NAUCZYCIELKA usiłująca rozbudzić w swych uczniach miłość do języka ojczystego;
 • CZYTELNICZKA przedkładająca interesującą powieść ponad film, jedzenie i spanie;
 • PISARKA żywo zainteresowana tworzeniem intrygujących powieści;
 • OGRODNICZKA co roku zmieniająca koncepcję ogrodu;
 • OBSERWATORKA wciąż poszukująca wokół siebie inspiracji;
 • ŁASUCH z wiecznymi wyrzutami sumienia :)  
Z pochodzenia jestem sochaczewianką, z wykształcenia i z zamiłowania humanistką, zakochaną w książkach. Obecnie mieszkam w maleńkiej mazowieckiej wsi, gdzie bliski kontakt z naturą pozwala mi oderwać się od rzeczywistości i daje poczucie swobody twórczej.

Jako autorka książek debiutowałam w 2014 roku powieścią „Finezja uczuć”. Dotychczas wydałam dziesięć powieści obyczajowych: „Szukając szczęścia” (2015), „Odroczone nadzieje” (2016), „W sieci uczuć” (2017), „Marzenia Kaliny” (2017), „Pragnienia Elżbiety” (2018) „Nadzieje Olgi” (2018), "Gdy opadły emocje" (2019), "Gdy nadeszło życie" (2019), "Gdy powrócił spokój" (2019). 

W swoich książkach poruszam problemy kobiet zmagających się z przeciwnościami losu. Uważam, że wyrazisty charakter postaci jest jak odcisk buta i na długo pozostaje w świadomości czytelnika.


Jestem głodna życia i nowych wyzwań, które inspirują mnie do działania i pozwalają czerpać energię do pracy. 

Dla dzieci prowadzę warsztaty pisania „Pisaninka” i współpracuję z lokalnym stowarzyszeniem działającym na rzecz mieszkańców gminy Baranów. 

Z filiżanką kawy lub kubkiem zielonej herbaty zasiadam do czytania powieści obyczajowych, sensacyjnych lub kryminałów. 

Jeśli 6-7 lata temu ktoś by mi powiedział, że napiszę powieść, najpewniej postukałabym się w czoło. Z drugiej strony nigdy nie wyobrażałam sobie życia bez książek. Zawsze jednak byłam po tej drugiej stronie. Bycie czytelnikiem naprawdę dużo mnie nauczyło. W tym kontekście wcale nie będzie górnolotne stwierdzenie, że książka to pokarm dla duszy.

Mam świadomość, że mogłam ten czas przeznaczyć na setki innych zajęć, dzięki którym dziś zapewne byłabym zupełnie innym człowiekiem. Tylko, po co?

Jestem, kim jestem i to mnie w pełni satysfakcjonuje. Być może właśnie dzięki temu potrafiłam w sobie znaleźć tyle odwagi, aby stanąć po tej drugiej stronie i stać się autorką. To tak pięknie brzmi, choć wiem, jak trudne jest to zadanie. Kolejno przeszłam wszystkie etapy twórcze: od ekscytacji nad koncepcją pisania, poprzez fascynację tematem i ogromną chęcią podzielenie się nim z innymi, aż do zwątpienia we własne siły i zmęczenia ciągłą obecnością bohaterów w moim życiu.

Komentarze

 1. Witam :) Mam książke ,,Nadzieje Olgi ale nie czytałam jeszcze bo nie mam pierwszej i drugiej części:),, Nadzieje Olgi " to wygrana a te dwie muszę sobie dokupić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry! Gdyby chciała Pani podpromować się w sieci to zapraszam do kontaktu: elzbietarogalska@o2.pl Ostatnio czytaną książkę już zrecenzowałam http://elzbietarogalska.blogspot.com/2019/10/ksiazka-gdy-nadeszo-zycie-anety.html a jeszcze mam zamiar odwiedzić blogi, które też pisały o tej książce, żeby podlinkować siebie i zdobyć więcej czytelników dla Pani. Prowadzę też Literaturę i Kulturę dziecięcą i mogę wspomnieć o Pani książkach, ponieważ studentki są w idealnym wieku do ich lektury.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli pozostawisz tu kilka życzliwych dla mnie słów :)

"Marzenia Kaliny" - trailer

"W sieci uczuć" - trailer

"Odroczone nadzieje"-trailer