wtorek, 23 sierpnia 2016

PIĄTY FRAGMENT PREMIEROWEJ POWIEŚCI PT.: "ODROCZONE NADZIEJE"

Jak to bywa z chorobą, spada na nas bez zapowiedzi i wywraca do góry nogami nasze życie, wysysając z nas wszystkie siły witalne, których potrzebujemy, by podjąć z nią walkę.

Myślicie, że Aldonie będzie łatwo znaleźć w sobie siłę do tego, by walczyć o zdrowie matki, która nigdy nie darzyła jej szczególnie ciepłymi uczuciami?

FRAGMENT V

www.odroczone.nadzieje.blog


WYROK
Złe wieści potrafią przygnieść nawet najtwardszych, pozbawić ich energii i obnażyć głęboko skrywane lęki. Histeria pozbawia świadomości, usypia duszę, a z ciała wysysa soki witalne. Łudzi pozornym działaniem. Kłóci się z logiką, która jeśli się nie podda tyranii, jest w stanie wziąć górę, odbić się od dna i z impetem wznieść się ponad standardowe rozwiązania. Porażka lub zwycięstwo zależą wyłącznie od nas!

Zastanawiam się, ile człowiek jest w stanie znieść? Czasem wydaje nam się, że spadło na nas już tak wiele, jesteśmy zdesperowani i nie dostrzegamy lepszego jutra, gdy nagle zupełnie niespodziewanie spada na nas kolejny cios i w jednej chwili musimy wspiąć się jeszcze wyżej, dać z siebie jeszcze więcej. Wówczas dokonać można takich rzeczy, o które nigdy wcześniej byśmy siebie nie podejrzewali...

Czy każde poświęcenie ma jakiś kres? O poświęceniu mówię tylko wtedy, gdy robię coś, co sprawia mi cierpienie i nie ma tu znaczenia czy jest to ból fizyczny czy psychiczny. Poświęceniem nie jest pomoc tym, którzy są dla mnie esencją życia. Kres przychodzi wówczas, gdy jedna ze stron tego układu zaczyna się męczyć i przestaje widzieć cel w tym, co robi.

Życie stawia nas przed trudnymi wyborami, ale czy zawsze postąpilibyśmy jednakowo w danej sytuacji? Mam nieodparte wrażenie, że największe znaczenie dla podjęcia decyzji mają nasze doświadczenia życiowe oraz aktualne uwarunkowania. Łatwo jest osądzać innych, mówiąc im, co powinni robić. Każdy dorosły człowiek posiada własny system wartości kształtowany przez całe życie, wobec czego sam jest w stanie racjonalnie ocenić sytuację...

9 lutego 2015 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli pozostawisz tu kilka życzliwych dla mnie słów :)