wtorek, 30 sierpnia 2016

SZÓSTY FRAGMENT PREMIEROWEJ POWIEŚCI PT.: "ODROCZONE NADZIEJE"

Rodzina Aldony była, delikatnie mówiąc, dość osobliwa, dlatego kobieta nigdy na nikogo nie liczyła, starając się jak najlepiej zadbać o własne interesy, jednak kiedy to brat zwrócił się do niej o pomoc, nie potrafiła mu odmówić.

Uważacie, że dobrym pomysłem, by odzyskać święty spokój, jest pożyczenie pieniędzy?

FRAGMENT VI

www.odroczone.nadzieje.blog

NIESPODZIANKA

Zazwyczaj niespodzianki kojarzą się nam z czymś pozytywnym, z czymś, co ma dla nas pewną wartość O czym czasem potajemnie marzymy. Jeżeli niespodzianka jest trafiona, może dać nam potężny zastrzyk adrenaliny, a co za tym idzie, obudzić w nas chęć do działania, do tworzenia i samorozwoju. Gorzej jeśli tak nie jest...

Czym są oczekiwania? Czy wyobrażeniami pozostającymi w sferze naszej fantazji? Czy w ogóle mają szansę się spełnić, skoro nie zawsze zależą od nas samych? Ile sił i zaangażowania musimy w nie włożyć, aby miały szansę się ziścić. Jednak czy tylko my sami mamy na nie wpływ? Gdzie się zaczyna i kończy rola otaczającego nas świata?

Ideały są tym, co niedoścignione. To coś, do czego dążymy, choć rzadko udaje nam się to osiągnąć. Jak wyglądałby świat bez ideałów? Pewnie trudno jest go sobie takim wyobrazić. Jedno jest pewne, życie w nim byłoby o wiele łatwiejsze i spokojniejsze. Ideały wzbudzają emocje, które czasem trudno okiełznać. A jeśli te wymykają się spod kontroli, potrafią  ranić nawet najbliższych nam ludzi.

Gdzie wśród ideałów i oczekiwań jest miejsce rodziny? To właśnie jest ta największa niespodzianka! Rodząc się, nie mamy pojęcia, jak będzie wyglądało nasze życie i relacje z najbliższymi. Tak jak większość ludzi marzyłam o prawdziwej rodzinie. Nie takiej, gdzie każdy żyje obok drugiego niezainteresowany tym, co czuje i o czym myśli, bo akurat w telewizji kolejny raz wyświetlana jest powtórka programu rozrywkowego lub setny odcinek serialu! Nie o takiej, gdzie wstyd jest się przyznać do przegranej, bo nikt nie zaproponuje pomocy, a wytknie potknięcie! Nie tej, gdzie rozmowa ogranicza się do kilku krótkich słów rzuconych od niechcenia w przerwie na reklamy.

Jak mawiają: Rodziny się nie wybiera...

6 marca 2015r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli pozostawisz tu kilka życzliwych dla mnie słów :)