BYĆ MATKĄ - "ADELA. KROK W PRZYSZŁOŚĆ"

„Być matką" znaczy „kochać swoje dziecko bezwarunkowo i z ogromną wrażliwością". Co, jeśli nie wystarcza na to sił? Jeśli w przeszłości zabrakło takich wzorców.


Sama jestem mamą i wiem, jak duże zmiany następują w życiu całej rodziny wraz z pojawieniem się na świecie potomstwa. Nic już nie wygląda tak jak dawniej. To przełom i dokładnie to chciałam pokazać w książkach o Adeli. Bohaterka musi dostrzec różnicę wraz z przyjściem na świat potomka i dojrzeć do podjęcia zaskakujących decyzji. 

Trudna przeszłość wyraźnym cieniem ciągnie się za Adelą. Przeszłość zawsze rzutuje na przyszłość. Gdyby rodzice Adeli nie zginęli, nie trafiłaby do domu dziecka i prawdopodobnie nie spotkałaby Menago, który odcisnął podeszwę swojego brudnego buta na jej delikatnej psychice. Adela byłaby inną osobą. Splot zdarzeń sprawił, że nabywała nowych doświadczeń, które kształtowały jej charakter.

Adela miała wyjątkowo trudno, bo choć gloryfikowała swoją rodzinę, to szybko ją straciła, a czas pewne wspomnienia zaciera. Na pewno byłoby jej łatwiej, gdyby miała wsparcie wśród bliskich, zwłaszcza rodziców. Jednak obraz idealnej rodziny przetrwał w jej pamięci i robiła wszystko, by i jej się udało. Czas pokazał, że idealizowanie bywa zgubne. 

Praca, dom, opieka nad dzieckiem to codzienne obowiązki wielu kobiet, w tym Adeli. Wiele kobiet dzielnie pcha wóz, do którego wrzuca coraz więcej zadań. Warto realizować się zawodowo i rodzinnie, ale jest to bardzo trudne, jeżeli kobieta zostaje z tym sama. W duecie zawsze łatwiej i Adela zdawała sobie z tego sprawę. Miała szczęście, trafiając na partnera. 

Matki pragną, by ich dzieci rosły i prawidłowo się rozwijały. Nie chcą dopuszczać do siebie faktu, że coś może być nie w porządku. Wypieranie problemu to normalne zachowanie. Lepiej go nie dostrzegać niż zmierzyć się z faktami, że świat nie jest idealny, a ci, których kochamy, nie są tacy, jak byśmy się spodziewali. Autyzm to wyjątkowy wróg, z którym niełatwo walczyć, nawet jeśli jednym z rodziców jest lekarz. 

Adela to wyjątkowa kobieta, która każdego dnia walczy o lepsze życie. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, podziel się nim w mediach społecznościowych. 

Komentarze

"Marzenia Kaliny" - trailer

"W sieci uczuć" - trailer

"Odroczone nadzieje"-trailer