niedziela, 10 lutego 2019

KSIĄŻKA W PODRÓŻY - TURCJA

Zastanawiałam się, czy zimowa okładka książki może się dobrze prezentować w promieniach słonecznych odbijających się od morskich fal. Może to trochę niecodzienne, a nawet dziwaczne, ale w końcu zdecydowałam się spróbować. Zobaczcie sami, co z tej konfrontacji wyszło.

TROCHĘ LATA ZIMĄ...
Moim zdaniem połączenie blasku słońca z żółtym piaskiem i niebieskim niebem odbijającym się w spokojnym lustrze morza nie może zaszkodzić żadnej książce, nawet jeśli jej tematyka i okładka sugerują zupełnie inna porę roku. 

Udało mi się Was do tego przekonać?8 komentarzy:

 1. Mnie bez tego przekonujesz Anetko. Gdy ktoś dobrze pisze , książka dla mnie może być obłożona w gazetę.Dawniej książki danego pisarza były wydawane w jednolitych okładkach i się czytało . Tak mam Żeromskiego 22 tomy , Śienkiewicza,Mickiewicza, Słowackiego . Przy słabym pisarzu nawet najlepsza okładka i oprawa nie pomoże. Takie książki były rozdawane jako nagrody pocieszenia podczas majowych kiermaszy książki w parkach, pod warunkiem brania udziału w loterii książkowej. Cztery puste losy i dostawało się książka lub nie chodliwa płyta Polskich Nagrań lub Muzy. Zawsze płytę wybierałem ,pozdrawiam. Marian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś skarbnicą wiedzy o czasach PRL-u. Chyba musimy się spotkać i porozmawiać o tym, bo ten wycinek historii jest bardzo ciekawy. Pozdrawiam

   Usuń
 2. W takiej zachwycającej scenerii każda książka i jej okładka wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie :) aż jestem zaciekawiona - muszę po nią sięgnąć, żeby zobaczyć czy będzie pasować do mojego wiejskiego klimatu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze się prezentuje. Piękne widoki. Jestem ciekawa tej książki 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widoki mnie zaskoczyły. Stąd pomysł na sesję książki.

   Usuń
 4. Dorastałam wśród regałów z książkami. Dziadek nauczył nas obkładać je szarym papierem, takim zwykłym pakowym. Chyba dlatego nie oceniam książki po okładce, choć zwracam na nie uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szacunek dla książek to coś, o czym teraz niewiele osób pamięta.

   Usuń

Drogi Czytelniku, dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli pozostawisz tu kilka życzliwych dla mnie słów :)